Miesięczny koszt wypożyczenia koncentratora tlenu
Dostawa kurierem lub odbiór osobisty.
Produkt Cena
Koncentrator stacjonarny standard od 120,00 zł / 30 dni
Koncentrator stacjonarny premium od 140,00 zł / 30 dni
Koncentrator stacjonarny deklaracja umowy na 6 miesięcy cena promocyjna – zadzwoń
Koncentrator przenośny 180,00 zł / 7 dni
Koncentrator przenośny 450,00 zł / 30 dni
Powyższe ceny nie zawierają kosztów transportu.

Dostawa firmą kurierską - cała Polska

Jak zamówić urządzenie

 • Zapoznać się z umową dzierżawy. (Do pobrania pod tym tekstem)
 • Wydrukować formularz umowy (hasło do pliku uzyskasz, dzwoniąc tel. 739 429 621), wypełnić wszystkie czerwone pola i podpisać w odpowiednich miejscach umowy.
 • Zeskanować i odesłać wypełnioną umowę na adres e-mail: medkar@koncentrator-tlen.pl
 • Po otrzymaniu wypełnionej umowy – wysyłamy aparat do klienta na adres podany w umowie.

Zasady dzierżawy

 • Klient z góry pokrywa koszty transportu w obie strony 80 zł (Przesyłka kurierska)
 • Opłata za pierwszy miesiąc użytkowania pobierana jest przez kuriera przy odbiorze sprzętu. Można opłacić na konto przed dostawą
 • Opłata za kolejne miesiące dzierżawy wpłacana  jest z góry za dany miesiąc na konto podane na umowie.
 • W przypadku awarii, przesyłamy Państwu inny aparat na nasz koszt.
 • Umowę można zakończyć w każdej chwili.
 • Wcześniejszy zwrot aparatu nie powoduje zwrotu opłaty za niewykorzystany okres.
 • Transport aparatu odbywa się przez firmę kurierską, bezpośrednio pod wskazane miejsce na umowie.
 • Wypożyczane koncentratory to sprzęt używany w bardzo dobrym stanie technicznym.
 • Istnieje możliwość zakupu koncentratora w trakcie jego dzierżawy, dotychczasowe opłaty nie zostaną jednak zaliczone jako część spłaty.

Usługa wypożyczenia koncentratora (dostawa przez kuriera) zawiera

 • Koncentrator tlenu
 • Kaniula donosowa Instrukcja obsługi i
 • instalacji (j.polski)
 • Umowa wypożyczenia

Wynajem kondensatora tlenu – dla kogo przeznaczone jest urządzenie oraz czy kondensator to prawna nazwa?

Wiele osób potocznie używa nazwy kondensator tlenu, jest to jednak błędne nazewnictwo. Prawidłowa nazwa to koncentrator tlenu. Tlenoterapia może okazać się niezbędna dla pacjentów cierpiących z powodu niewydolności oddechowej, bez względu na rodzaj choroby płuc wywołującej ten objaw. Skutki niedotlenienia organizmu często okazują się tragiczne dla zdrowia pacjenta, dlatego pomocny jest wynajem koncentratora tlenu do domowego użytku. Urządzenie wspomaga oddychanie poprzez pobieranie powietrza z otoczenia, a następnie przepuszczanie przez filtr, który rozbija go na cząsteczki, oddzielając tlen od azotu. Pacjent otrzymuje wyłącznie tlen w stężeniu od 90% do 96%, w zależności od urządzenia. Wypożyczenie koncentratora tlenu jest wskazane przy leczeniu niewydolności oddechowej, astmy oskrzelowej, włóknieniu płuc, nowotworów płuc, mukowiscydozy, niewydolności krążeniowej, nadciśnienia i niedociśnienia tętniczego, przebytego zawału serca czy COVID-19. Wynajem koncentratora tlenu powinien przynosić ulgę pacjentom, wspomagając oddychanie i poprawiając natlenienie organizmu w warunkach domowych. Jeśli są Państwo zainteresowani, to nasza stacjonarna wypożyczalnia koncentratorów tlenu jest dostępna dla mieszkańców Częstochowy, Katowic oraz innych pobliskich miejscowości. Koncentratory tlenu są niezwykle intuicyjne w obsłudze, jednak przed dokonaniem wynajmu urządzenia warto skonsultować się z lekarzem, który wskaże indywidualne parametry i zalecenia dla pacjenta. Przed uruchomieniem należy uzupełnić zbiornik nawilżacza wodą, najlepiej destylowaną, w celu uniknięcia powstania kamienia. Uzupełnienie zbiornika w wodę jest niezwykle istotne ze względu na długotrwałe użytkowanie urządzenia, które może powodować wysychanie błony śluzowej nosa. Koncentrator uruchamia się poprzez podłączenie do zasilania i może pracować nawet kilkanaście godzin w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Wypożyczalnia koncentratorów tlenu – kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z jej usług?

Możliwość wypożyczenia koncentratora tlenu dla wielu osób staje się szansą na opuszczenie szpitala i kontynuację tlenoterapii w domu, co ma bardzo dobry wpływ na samopoczucie pacjenta, a także na zmniejszenie ryzyka zakażeń szpitalnych. Wypożyczenie koncentratora tlenu umożliwia pacjentom z chorobami płuc zwiększyć wydolność układu oddechowego oraz dotlenić komórki. Ponadto korzystnie wpływa na układ odpornościowy, wzmacniając jego działanie. Warto przy tym wspomnieć, że cena zakupu takiego urządzenia często przewyższa możliwości finansowe chorej osoby lub jej rodziny, jako że przebyte choroby zazwyczaj wiążą się również z dużymi wydatkami na leki oraz na inne sprzęty potrzebne do rehabilitacji. Dlatego nasza wypożyczalnia koncentratorów tlenu wyróżnia się przejrzystymi warunkami umowy, a także niewygórowanymi cenami, które w przypadku dłuższego wynajmu często stają się niższe. Warto dowiedzieć się, na czym polega wypożyczenie koncentratora tlenu i dla kogo będzie godnym uwagi rozwiązaniem. Służymy pomocą dla osób zainteresowanych z okolic Częstochowy i Katowic, a także innych miast woj. śląskiego.
Czytaj więcej

Wypożyczenie koncentratora tlenu – w jaki sposób przebiega?

Aparatura do tlenoterapii ma za zadanie poprawić parametry pacjenta, zmniejszyć objawy duszności oraz zapobiegać niedotlenieniu tkanek. Urządzenie zwiększa dawkę tlenu o nawet 90%, pobierając powietrze z otoczenia, filtrując i jednocześnie nasycając jego poziom. Tlenoterapia jest zalecana nie tylko przy chorobach i schorzeniach płuc, ale również krótkoterminowo w przypadku alergii, menopauzy, migrenowych bólach głowy czy chorób o podłożu psychologicznym. Wypożyczenie koncentratora tlenu z naszego asortymentu obejmuje twa typy urządzeń:
 • koncentrator tlenu stacjonarny – sprawdza się w przypadku tlenoterapii pacjenta leżącego. Wyróżniają się przede wszystkim większą wydajnością pracy. Ponadto urządzenie posiada spore gabaryty i wymaga podłączenia do energii elektrycznej;
 • koncentrator tlenu przenośny – ma dodatkową baterię, umożliwiając działanie bez zasilania zewnętrznego. Aparatura jest lekka, pozwalająca na swobodne korzystanie z urządzenia również poza domem. Wynajem koncentratora tlenu przenośnego sprawdzi się dla osób, które chcą pozostać aktywne lub nie potrzebują ciągłej tlenoterapii. Urządzenia przenośnego nie używamy w domu jako stacjonarnego. Używamy go tylko w przypadku potrzeby przemieszczenia się np. do lekarza, wyjścia do sklepu, na spacer. Ewentualne użytkowanie w domu powinno nastąpić tylko w przypadku awarii sieci zasilającej lub usterki stacjonarnego koncentratora tlenu.
Wypożyczenie koncentratora tlenu z naszej oferty jest prostym procesem. Po wybraniu interesującego modelu należy uzupełnić umowę wynajmu. Swoim klientom udostępniamy gotowy wzór, który znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce wypożyczalnia. Umowę należy następnie odesłać na podany adres e-mail. Po otrzymaniu umowy koncentrator tlenu wysyłamy na podany w dokumencie adres. Koszt usługi obejmuje oprócz koncentratora tlenu również kaniulę nosową, instrukcję obsługi w języku polskim, umowę wypożyczenia oraz – w przypadku awarii sprzętu wymiana na inny model jest na nasz koszt. Zachęcamy do skorzystania z oferty wynajmu wszystkie osoby zamieszkujące Częstochowę, Katowice i inne miejscowości na terenie województwa śląskiego, a nawet całej Polski.

W jaki sposób wypożyczenie koncentratora tlenu wpływa na komfort codziennego życia?

Choroby związane z funkcjonowaniem układu oddechowego często mają negatywny wpływ na jakość codziennego życia pacjenta i uniemożliwiają samodzielne wykonywanie czynności dnia codziennego. Dlatego możliwość wypożyczenia koncentratora tlenu pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu natlenienia organizmu, przyczyniając się tym samym do ogólnej poprawy samopoczucia pacjenta, do ułatwienia zasypiania i do zmniejszania poczucia chronicznego zmęczenia oraz osłabienia. Wypożyczenie koncentratora tlenu u wielu osób wzbudza obawy o bezpieczeństwo. Urządzenia są bezpieczniejsze w użytkowaniu niż butle z tlenem i nie niosą za sobą ryzyka wybuchu czy pożaru. Ponadto tlen w koncentratorach jest produkowany nieustannie, tym samym urządzenie nie wymaga wymian ani nabijania tlenu, co ma miejsce przy zwykłych butlach z tlenem. Warto również wspomnieć, że proponowane przez nas koncentratory tlenu wyróżniają się cichym działaniem oraz mobilnością ze względu na zamontowane kółka, które ułatwiają swobodny transport urządzenia do innych pomieszczeń. Cichy tryb pracy pozwala z kolei na przeprowadzanie tlenoterapii na przykład podczas snu pacjenta. Co więcej, w przypadku takich urządzeń jak koncentratory tlenu, wypożyczalnia zapewnia opłacalne warunki dłuższego wynajmu, a także zajmuje się regularną konserwacją sprzętu, aby zyskać pewność, że będzie cechował się on długim działaniem.